انواع کمپرسور باد ، مشخصات و ویژگی ها

تمام فعالان حوزه‌های مختلف صنعتی عمل‌کرد و کاربرد کمپرسور را می‌شناسند. اما تنوع بالای کمپرسورها منجر شده تا حتی خیلی از افرادی که با این تجهیز کار می‌کنند به طور کامل از انواع کمپرسور باد آگاهی کامل نداشته باشند. هر کدام از انواع کمپرسور باد، با توجه به توانایی‌هایی که دارند در بخش‌های مختلفی به کار می‌روند. به همین دلیل برای آگاهی بیشتر شما تصمیم گرفتیم تا در این مقاله شما را با انواع کمپرسور باد بیشتر آشنا کنیم.

برای خرید انواع کمپرسور باد می توانید به فروشگاه ابزار بلوط مراجعه کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط خرید و قیمت ها می توانید از طریق شماره ۰۲۱۹۱۰۷۰۳۷۹ با ما در تماس باشید.

دسته بندی انواع کمپرسور باد

کمپرسورهای باد را می‌توان در مجموع به ۳ دسته تقسیم بندی کرد:

  • کمپرسورهای دینامکی یا همان چرخشی
  • کمپرسورهای جابجایی مثبت

البته گفتنی است که برای دسته بندی‌ کردن انواع کمپرسور باد معیارهای دیگری مانند نوع خنک کنندگی، نوع روغن و … هم وجود دارد، اما ما این روش را برای دسته بندی کمپرسورهای باد در نظر گرفتیم.

۱. کمپرسورهای دینامیکی

در بخش‌هایی از صنعت که به فشارهای کم و دبی بالا نیاز است از کمپرسورهای دینامیکی استفاده می کنند. کمپرسورهای دینامیکی در ۲ مدل زیر ساخته می‌شوند.

  • گریز از مرکز
  • توربینی

البته گفتنی است که به کمپرسورهای باد گریز از مرکز شعاعی هم گفته می‌شود. همچنین کمورسورهای توربینی جریان محوری هم نامیده می‌شود. همچنین از ویژگی‌های بارز در کمپرسورهای دینامکی این است که انتقال انرژی به سیال به صورت دائمی انجام می‌شود.

کمپرسور گریز از مرکز

یکی از انواع کمپرسور باد همین گریز از مرکز است که در سال‌های اخیر به میزان قابل توجهی در بخش‌های مختلف صنعت مورد استفاده قرار گرفته‌اند. به همین ترتیب که استفاده از آن‌ها افزایش داشته است اندازه این کمپرسورها کوچکتر و وزن آن‌ها هم کمتر شده است. از مزایای این کمپرسورها فشار بار کم بر روی فوندانسیون است که هزینه‌ها و اندازه فوندانسیون مورد نیاز برای کمپرسورهای باد گریز از مرکز را تا حد امکان کاهش داده است. گفتنی است که این کمپرسورها به طور عموم برای دبی‌های ۱۷۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ متر مکعب بر ساعت به کار می‌روند.

با توجه به توضیح بالا می‌توان فهمید که کمپرسورهای گریز از مرکز برای دبی‌های پایین مقرون به صرفه نیست و در این بخش نتوانسته توجه لازم را به دست آورد. اما این مدل از کمپرسورها برای فشرده سازی هوا در حجم بالا عمل‌کرد قابل قبولی دارند و دارای فشار نسبی کمی هستند. برای ایجاد نیروی فشرده شده در کمپرسورهای گریز از مرکز از یک چرخ پروانه‌ای کوچک استفاده می‌شود؛ این مدل از کمپرسورها بیستر در چیلرها استفاده می‌شوند. از مزیت‌های دیگر کمپرسورهای گریز از مرکز، طراحی ساده و کم تحرکی اجزا است.

برای آشنا شدن با عمل‌کرد کمپرسورهای گریز از مرکز بهتر است بدانیم که یک چرخ پروانه‌ای برای به کارگیری نیروی گریز از مرکز درون یک اتاقک پیچشی، از هوای سرد استفاده می‌کند. هوای سرد از طریق یک ورودی به داخل چرخ پروانه‌ها کشیده می‌شود. به این ترتیب نیروی چرخ‌های پروانه‌ای در خروجی هوای سرد قرار می‌گیرد. هوایی که سرد شده است به عنوان یک نیرو در برابر شیارهای پیچش است.

کمپرسورهای جریان محوری

دلیل نام‌گذاری این کمپرسورها جریان گاز درون کمپرسور است که به موازات محور گردنده انجام می‌شود. این مدل از کمپرسورها از تعدادی روتور و استاتور ساخته شده است. روتورها به شفت متصل هستند و حرکت می‌کنند اما استاتورها در جای خود به صورت ثابت قرار دارند. استاتور را ثابت نگه داشته‌اند تا بتواند کار افزایش فشار و باگشت جریان از فرم مارپیچ را به موازات محور انجام دهد.

به این شکل با عبور گاز از درون کمپرسور سرعت آن را به شکل متناوب کم و زیاد می‌کند. با بالا رفتن سرعت، انرژی جنبشی گاز زیاد می‌شود و با کم شدن سرعت انرژی جنبشی مبدل به فشار می‌شود. وجود جریان پیوسته در این کمپرسورها موجب شده تا بتوانند گاز متراکم را در حجم بالایی تولید کنند و به این ترتیب راندمان آن‌ها بالا رود.

۲. کمپرسورهای کمپرسورهای جابجایی مثبت

از دیگر انواع کمپرسور باد نوع جابه‌جایی مثبت آن است. این نوع از کمپرسورها انواع مختلفی دارند که تلمبه بادی برای باد کردن چرخ‌های دوچرخه و توپ فوتبال از ساده‌ترین آن‌ها است. عمل‌کرد اغلب کمپرسورها از ساده تا پیچیده تقریبا به همین شکل است. این عمل‌کرد به این شکل است که هوا بعد از وارد شدن به سیلندر به وسیله یک پیستون متحرک فشرده سازی می‌شود. اما به طور کلی کمپرسورهای جابه‌جایی مثبت ابتدا اقدام به حبس کردن میزان معینی از گاز یا هوا می‌کنند و بعد از آن با کاهش فضا حجم گاز را فشرده و متراکم شود.

کمپرسورهای روتاری

کمپرسورهای روتاری خود به چند بخش تبدیل می‌شوند و دارای انواع کمپرسور باد هستند. در این نوع از کمپرسورها برای تولید هوا یا گاز متراکم از جابه‌جایی چرخان اجزا استفاده می‌شود. کمپرسورهای روتاری دارای چند دسته هستند که در ادامه به طور کامل آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

۱. کمپرسورهای لوب چرخشی

عمل‌کرد این نوع از کمپرسورها با قرار گرفتن گاز یا هوا در ورودی شکل می‌گیرد و بعد از آن موتور الکتریکی لوب‌ها را به چرخش در می‌آورد؛ البته لازم به ذکر است که این چرخش در جهت عکس است. بعد از آن هوایی که بیت لوب و بدنه گیر افتاده است به طرف خروجی می‌رود و کم‌کم فشار آن کاهش می‌یابد. هرچه تعداد لوب‌ها افزایش پیدا کند راندمان کاری آن هم بالاتر می‌رود. البته گفتنب است که قیمت آن هم افزایش می‌یابد.

۲. کمپرسورهای لوب مارپیچی

این نوع کمپرسورها هم دارای روتور هستند که شبیه بودن این روتورها به پیچ باعث نام گذاری آن‌ها شده است. البته این کمپرسورها را کمپرسور اسکرو هم می‌گویند. نحوه کار این کمپرسورها این است که هوا بین لوب‌های مارپیچ که درون یک‌دیگر می‌پیچند و بدنه کمپرسور حبس می‌شود. به همین ترتیب با چرخش لوب‌ها هوا به جلو رانده می‌شود تا به خروجی نزدیک‌تر شود؛ این نزدیک‌تر شدن با دریافت بیشتر انرژی همراه است که منجر به فشرده شدن هوا در خروجی می‌شود. اما موضوع مهم در این از کمپرسورها فاصله کم لوب‌ها و بدنه است؛ برای جلوگیری از نشت هوا در کمپرسورهای اسکرو از روغن استفاده می‌شود که توانایی روانکاری را دارد به همین دلیل این مدل از کمپرسورها به دو دسته روغنی و بدون روغن دسته بندی می‌شوند.

کمپرسورهای بدون روغن

در این مدل از کمپرسورهای لوب مارپیچی از روغن برای روانکاری و پوشش دادن فاصله بین لوب و بدنه استفاده نمی‌شود. در این مدل از کمپرسورها از مواد دیگری مانند گرافیت برای بخش‌هایی که با  یکدیگر درگیر هستند استفاده می‌شود. این کار باعث می‌شود تا در خروجی هوای کمپرسور هیچ گونه روغنی وجود نداشته باشد.

کمپرسورهای روغنی

یکی از انواع کمپرسور باد مدل روغنی آن است که در بخش‌های متحرک مانند قسمت مارپیچی از روغن استفاده می‌کنند. استفاده از روغن در کمپرسورهای لوب چرخشی باعث می‌شود تا لوب و بدنه با یکدیگر اصطکاک نداشته باشند روانکاری آن‌ها از طریق روغن کاری انجام شود.

۳. کمپرسورهای تیغه لغزشی

یکی دیگر از انواع کمپرسور باد تیغه لغزشی است که در گروه روتاری دسته بندی می‌شود. نحوه قرار گرفتن تیغه لغزشی موتور بیرون از مرکز محور و درون سیلندر است. بر روی این کمپرسور تیغه‌های چرخشی قرار گرفته است باعث پارد شدن هوا یا گاز به داخل کمپرسور می‌شود، به این ترتیب هوا بین تیغه‌ها و بدنه کمپرسور گیر می‌افتد. بعد از این با چرخش پره‌ها هوا به سمت خروجی می‌رود و با کم شدن فاصله بین تیغه‌ها و بدنه فشار بر روی هوای به دام افتاده کمتر می‌شود.

۴. کمپرسورهای رینگ مایع

این نوع کمپرسورها بیشتر برای سیالاتی به کار می‌رود که دارای ترکیبی از مایع و گاز است. به همین دلیل یکی از مکان‌هایی که بیشترین استفاده از این نوع کمپرسورها را دارد پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها است. بدنه کمپرسورهای رینگ مایع به شکل تخم‌مرغی ساخته شده است و در آن از پره‌های فنجانکی استفاده شده است. لازم به ذکر است قبل از شروع به کار کمپرسور رینگ مایع باید آن را توسط یک مایع که به طور عموم آب است آب بندی کنید.

کمپرسورهای رفت و برگشتی

همان‌طور که از اسم این نوع کمپرسور مشخص است اساس کار آن را رفت و برگشت پیستون یا دیافراگم شکل می‌دهد. رفت و برگشت باعث تغییر فضا می‌شود و با افزایش حجم فضای کافی برای ورود هوا یا گاز فراهم می‌شود و بعد از آن با کاهش حجم روبرو خواهیم شد که فضای موجود را کم می‌کند تا هوای موجود درون کمپرسور تحت فشار قرار گیرد تا گاز متراکم و با فشار تولید گردد. میزان گاز فشرده شده در کمپرسورهای رفت و برگشتی به طور مستقیم با تعداد کورس‌های کمپرسور در ارتباط است.

۱. کمپرسورهای رفت و برگشتی پیستونی

برای آشنایی بیشتر با انواع کمپرسور باد به سراغ یکی از پرکاربرد‌ترین آن‌ها یعنی کمپرسور پیستونی می‌رویم. در این نوع کمپرسور یک پیستون درون سیلندر قرار دارد که با انجام رفت و برگشت منجر به تغییر میزان حجم کمپرسور می شود. افزایش حجم فضا را برای ورود هوا یا گاز ایجاد می‌کند و کاهش حجم هم منجر به ایجاد فشار برای متراکم کردن گاز یا هوای درون کمپرسور می‌شود.

بیشتر بخوانید: تفاوت کمپرسور اسکرو و پیستونی

۲. کمپرسورهای رفت و برگشتی دیافراگمی

یکی دیگر از انواع کمپرسور باد که عمل‌کردی شبیه به نوع پیستونی دارد کمپرسور دیافراگمی است. در این کمپرسور یک دیافراگم درون سیلندر قرار دارد و تغییر حجم درون آن توسط رفت و برگشت یک دیافراگم صورت می‌گیرد. همچنین کنترل وارد شدن و خارج شدن هوا به داخل سیلندر را شیرهای اتوماتیکی بر عهده دارند که اساس کار آن‌ها اختلاف فشار است. از این کمپرسورها بیشتر در پمپ‌های بنزین استفاده می‌کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.