معرفی انواع الکترود جوشکاری

الکترود چیست

آیا شما نیز به دنبال خرید و استفاده از انواع الکترود هستید؟ آیا می دانید که برای خرید بهترین انواع الکترود بایستی از کجا و کدام فروشگاه اقدام لازم را بایستی انجام داد؟ از شما دعوت می نماییم که ما را تا پایان مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات بسیار ارزنده ای را در خصوص انواع الکترود به دست آورید.

الکترودها یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین تجهیزات مورد نیاز در بسیاری از صنایع به خصوص در صنعت جوشکاری به شمار می آید. این تجهیزات قطعاتی هستند که دو سر آن با یکدیگر متفاوت بوده و در فرایند جوشکاری می توان به بهترین شکل ممکن از این محصولات استفاده کرد. توجه داشته باشید که الکترودها از لایه هایی که روی آنها را لایه ای احاطه کرده است تهیه و ساخته می شوند و معمولا به این لایه روکش مانند پوشش فلاکس نیز گفته می شود. توجه داشته باشید که جنس این روکش با فلاکس ممکن است از متریال های گوناگونی تهیه شده باشد. امروزه شرکت ها بسیار مختلف در داخل و خارج از کشور به دنبال تهیه و طراحی انواع الکترود مقاوم و بی نظیر هستند تا از این طریق بتوانند حجم قابل توجهی از نیاز جامعه و صنایع را برطرف ساخته و به یکی از بهترین برندها در این زمینه تبدیل شوند. شما می توانید شاهد بهترین و باکیفیت ترین انواع الکترود در فروشگاه اینترنتی ما باشید و با توجه به نیاز خود، یکی از بهترین این محصولات را انتخاب و سفارش دهید. همچنین در نظر داشته باشید که با اخذ راهنمایی های لازم با همکاران ما می توانید بهترین برند و نوع این محصول را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

معرفی انواع الکترود

انواع الکترود

توجه داشته باشید که الکترودها با توجه به ویژگی ها، جنس، کاربرد، ساخت و محل مورد استفاده دارای انواع بسیار مختلفی هستند و همین تنوع بسیار بالا از انواع الکترود سبب شده است که بسیاری از افراد نتوانند به راحتی تصمیم لازم را برای خرید داشته باشند و از این رو نیاز به مشاوره و اخذ راهنمایی پیدا کنند. شرکت ها بسیار مختلف توانسته اند با تنوع بخشیدن به نوع الکترود، هرگونه کوچکترین نیاز را نیز برطرف ساخته و محصولات خود را در طیف گسترده ای از خط تولید به نمایش بگذارند. همچنین در نظر داشته باشید که کارایی و قیمت هر کدام از انواع الکترود نیز با یکدیگر بسیار متفاوت خواهد بود و همین امر سبب شده است تا افراد بتوانند با خیال راحت یکی از بهترین این محصول را تهیه و مورد استفاده قرار دهند. الکترودها بر اساس آیتم های بسیار مختلف تقسیم بندی شده و عرضه می شوند که از مهمترین  این انواع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         تقسیم بندی الکترودها از لحاظ ساخت

–         تقسیم بندی الکترودها از لحاظ جنس

–         تقسیم بندی الکترودها از لحاظ پوشش فلاکس

–         تقسیم الکترودها از لحاظ داشتن پوشش و بدون پوشش

شما می توانید تنوع بسیار بالایی از انواع الکترود را به راحتی از همین وب سایت پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید. کارایی هر یکی از الکترودها و انواع آن نیز با هم متفاوت بوده و صنعتگران می توانند با توجه به صنعت مورد نیاز خود، یکی از مقاوم ترین و باکیفیت ترین انواع الکترود را تهیه و خریداری کنند.

انواع الکترود بر اساس پوشش فلاکس

همانطور که در قسمت های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، الکترودها البته برخی از آنها ز پوشش های احاطه شده اند که به این پوشش ها فلاکس نیز گفته می شود؛ اما نکته ی مورد توجهی که در این خصوص وجود دارد، انواع فلاکس ها استفاده شده در پوشش الکترودها می باشد که این امر به نوبه ی خود سبب به وجود آمدن تنوع بسیار بالایی از انواع الکترودها در صنعت شده است. از مهمترین انواع الکترود بر اساس جنس پوشش فلاکسی می توان به مواردی از جمله زیر اشاره کرد:

–         الکترودهای سلولزی

–         الکترودهای رتیلی

–         الکترودهای پودر آهنی

–         الکترودهای قلیایی و اسیدی

–         الکترودهای اکسیدی

–         الکترودهای خاک رسی

–         الکترودهای آزبست

همچنین در نظر داشته باشید که علاوه بر تقسیم نوع الکترود بر اساس پوشش فلاکس به شکل فوق می توان می توان این مدل از الکترودها را نیز بر اساس میزان ضخامت آنها هم تقسیم بندی نمود؛ که شما می توانید الکترودهایی با ضخامت های بسیار بالا، متوسط و پایین را در بازار مشاهده کنید.

معرفی انواع الکترود

انواع الکترود از لحاظ ساخت

یکی دیگر از مهمترین آیتم هایی که انواع الکترود را بر اساس آن می توان تقسیم بندی کرد، رو ساخت الکترودها می باشد به طوری که شما می توانید در بسیاری از ویترین های فروشگاه های حقیقی و اینترنتی شاهد عرضه شدن انواع بسیار مختلفی از الکترودهایی باشید که هر کدام از آنها روش ساخت بسیار متفاوت تر از یکدیگر دارند. بسیاری از صنعتگران بر این باورند که تنوع بالای الکترودها از لحاظ ساخت آنها نمی تواند تاثیر چندانی را بر عملکرد و کارایی آنها داشته باشد با این حال شما می توانید یکی از مناسب ترین انواع الکترودها را براساس روش ساخت آنها تهیه و مورد استفاده قرار دهید. از مهمترین انواع الکترودها بر اساس روش ساخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

–         الکترودهای انجماد سریع

–         الکترودها انجماد پرشده

–         الکترود چسبان سریع

–         الکترود کم هیدروژن

حال شما نیز می توانید با داشتن آگاهی لازم در مورد انواع الکترودها بر اساس روش ساخت آنها، راهنمایی لازم را برای خرید یکی از بهترین و پرکاربردترین انواع الکترود داشته باشید و هم اکنون آن را از وب سایت اینترنتی پیش روی خود تهیه و خریداری کنید.

انواع الکترود از لحاظ جنس مفتول

تقسیم بندی انواع الکترود بر اساس جنس آنها نیز از دیگر مهمترین انواع این محصولات می باشد که برخی از خریداران تنوع این لوازم را فقط در جنس مفتول آن ها ملاحظه می کنند و مهمترین و اصلی ترین عامل انتخاب برای خرید را همین یک مورد قرار می دهند. اگر بخواهیم انواع الکترود را بر اساس جنس مفتول آن تقسیم بندی کنیم میتوانیم آن را به شکل زیر به حضورتان ارائه دهیم:

–         الکترودهایی با مفتول نیکلی

–         الکترودهایی با مفتول فولاد و البته زنگ نزن

–         الکترودهایی با مفتول آلومینیومی

–         الکترودهایی با مفتول کم کربن فولادی

جنس مفتول نیز سهم بسیار زیادی را در انتخاب افراد برای خرید انواع الکترود خواهد داشت و افراد می توانند با توجه به صنعتی که می خواهند این الکترودها را مورد استفاده قرار دهند یکی از بهترین و مناسب ترین این محصولات را تهیه و خریداری می کنند. برای مثال برای انجام بسیاری از جوشکاری های ساختمانی خرید و استفاده از الکترودهایی با جنس مفتول آلومینیومی بسیار مناسب تر و معقول تر خواهد بود.

تفاوت الکترودها

تفاوت میان انواع الکترود پوشش دار با الکترودهای بدون پوشش

توجه داشته باشید که تمام الکترودها دارای پوشش های فلاکسی نمی باشد به طوری که شما می توانید در کنار این مدل از الکترودها شاهد یک سری از الکترودهایی باشید که بدون پوشش هستند و شما نیز می توانید با توجه به نیاز خود، یکی از بهترین انواع الکترودهای بدون پوشش را انتخاب کرده و آن را در سبد خریدتان قرار دهید. الکترودهای بدون روکش از زمانها بسیار گذشته مورد توجه بسیاری از صنعتگران و صنایع بوده است اما دارای برخی از نکات ضعف بوده است که از مهمترین آنها می توان به پایین بودن دوام آنها در برابر ضربه و داشتن ظاهری بسیار نامنظم اشاره کرد. بعد از گذشت زمانی طولانی و با پیشرفت دانش و تکنولوژی شاهد ساخت و طراحی انواع الکترودهایی شدیم که دارای پوشش های مختلف بودند و توانستند تمام نکات ضعف موجود در الکترودهای بدون پوشش را برطرف کرده و مقاومت بسیار بالایی را در برای شرایط اقلیمی هوا از خود نشان دهد. همچنین استفاده از الکترودهای پوشش دار سبب شدکه شکل ظاهری نوارهای جوشی بسیار منظم تر و کنترل شده صورت بگیرد. اگر شما نیز قصد خرید و استفاده از بهترین انواع الکترودها را دارید می توانید الکترودهای پوشش دار را در اولویت های خرید خودتان قرار داده و از تمام مزیت ها و فواید های آن بهره مند شوید.

نامگذاری انواع الکترودها به چه صورت می باشد؟

یکی دیگر از مهمترین موضوعات دیگری که در خصوص الکترودها و انواع آن وجود دارد، چگونگی نامگذاری آنها می باشد. توجه داشته باشید که الکترودها بر اساس استانداردهای بسیار مختلف از جمله استانداردهای DIN، BS، DS AWS،، ISO2560  نامگذاری می شوند که از مهمترین و معتبرترین این استانداردها می توان به DIN و AWS اشاره کرد اولین مورد مربوط به موسسه استاندارد آلمان بوده و دومی هم توسط انجمن جوشکاری کشور آمریکا ارائه شده است. توجه داشته باشید که AWS در کشور ما نیز رایج می باشد و به همین دلیل در این بخش از مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد این استاندارد نامگذاری توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. AWS برای هر یک از انواع الکترودها یک شناسه ای را در نظر گرفته است که این شناسه با حرف E و RG شروع می شود و هر کدام از این دو شناسه موضوعی را برای خریداران ابلاغ می کند که اولی به معنی جوشکاری و دومی نیز به معنای جریان گاز یا الکتریسیته می باشد. حال اعداد بعد از حرف انگلیسی می تواند ۴ یا ۵ رقم باشد. اطلاعات بسیار دقیق در مورد هر کدام از اعداد و حرف های استفاده شده در انواع الکترودها می تواند نوع الکترودها را مشخص کرده و مناسب برای صنعت و کار متفاوتی باشد. ارائه توضیحات بسیار بیشتر در ظرفیت و گنجایش این مقاله نمی باشد و شما می توانید با نامگذاری انواع الکترودها در این حد آشنا باشید.

خرید بهترین نوع الکترود

برندهای مشهور انواع الکترود

امروزه شما می توانید انواع بسیار متنوعی از برندهای الکترودها را در وب سایت های اینترنتی مختلف مورد مشاهده قرار دهید. توجه داشته باشید که برخی از این برند نقش توزیع کننده را داشته است. اگر بخواهیم الکترودها را بر اساس برندهای داخلی و خارجی تقسیم بندی کنیم می توان به شکل زیر ارائه داد:

–         برندهای خارجی انواع الکترودها: هیوندای – ایساب- فرشتیک کانادا- سیتو ایتالیا – اورلیکن فرانسه

–         برندهای داخلی انواع الکترودها: الکترود شیراز – الکترود پارس

توجه داشته باشید که هر کدام از این برندها سعی بر آن دارند تا حجم بزرگی از نیاز بازار را به سوی خود جذب کنند. امروزه شاهد رقابت سرسخت برندهای داخلی با برندهای خارجی هستیم که هر کدام نیز از ویژگی ها و مشخصات به خصوصی برخوردار هستند و شما نیز می توانید قبل از خرید خود، یکی از بهترین و بی نظیرترین این محصولات را تهیه و مورد استفاده قرار دهید. همچنین شما می توانید به راحتی از همین وب سایت اینترنتی پیش روی خود، هریک از انواع الکترودها را با برندهای مختلف را با یکدیگر مقایسه نموده و سپس اقدام به خرید و ثبت سفارش مورد نظر خود داشته باشید. در خصوص اخذ هرگونه راهنمایی برای خرید یکی از بهترین انواع الکترودها نیز می توانید با همکاران ما در تماس بوده و یکی از بهترین و مناسب ترین الکترود را تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید.

خرید انواع الکترود از فروشگاه ابزار بلوط

علاوه بر اینکه می توانید شرکت ها و برندهای بسیار زیادی را در حوزه طراحی و تولید انواع الکترودها در جهان مشاهده کنید، بلکه می توانید فروشگاه های حقیقی و مجازی بسیار زیادی را نیز ر این زمینه پیدا کنید که به دنبال فروش و عرضه نمودن تنوع بسیار بالایی از این محصولات هستند. فروشگاه ابزار بلوط یکی از معتبرترین و پیشروترین این فروشگاه ها بوده که با عرضه نمودن انواع الکترودها در تنوع بسیار بالایی توانسته است توجه بسیاری از مشتریان و مصرف کنندگان را به سوی خود جذب کند.

اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک اقدام به خرید و استفاده از انواع الکترودها داشته باشید می توانید این فرصت بی نظیر به دست آمده را مورد توجه قرار داده و یکی از بهترین انواع این محصول را از همین وب سایت اینترنتی تهیه و سفارش دهید. همچنین می توانید به راحتی اقدام به مقایسه تمام انواع الکترودها با یکدیگر داشته باشید و یکی از باکیفیت ترین آن را تهیه نمایید. در هنگام خرید نیز توصیه می شود شماره پیگیری خرید خود را تا زمان تحویل محصول در نزد خود نگه داشته باشید تا در صورت بروز هرگونه مشکلی بتوانید پیگیری های لازم را انجام داده و از وضعیت محصول سفارشی خود آگاهی لازم را داشته باشید.

جهت خرید الکترود میتوانید به فروشگاه ابزار بلوط مراجعه کنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.