معرفی انواع صفحه برش فرز

انواع صفحه برش فرز

آیا شما نیز به دنبال آشنایی با انواع صفحه برش فرز هستید؟ آیا می دانید که برای خرید انواع صفحه برش فرز بایستی از کجا اقدام لازم را داشته باشید؟ از شما دعوت می شود که ما را تا آخر مقاله پیش روی خود همراهی کرده و اطلاعات لازم را در این خصوص به دست آورید.

یکی از پرکاربردترین و پرمصرف ترین لوازم الکتریکی و برقی در بسیاری از صنایع، دستگاه سنگ فرز می باشد که این دستگاه از کارایی بسیار بالایی برخوردار بوده و امروزه می توانید استفاده آن را در بسیاری از صنایع از جمله نجاری، خودروسازی و صنعت ساختمان سازی مشاهده کنید. همچنین در نظر داشته باشید که شرکت های بسیار زیادی در داخل و خارج از کشور به دنبال طراحی و ساخت انواع بسیار متنوعی از دستگاه های فرز هستند و شما می توانید تنوع بسیار بالایی از این محصول را در ویترین بسیاری از فروشگاه های حقیقی و مجازی مورد مشاهده قرار دهید. استفاده از این محصول به قدری در میان صنایع مختلف افزایش یافته است که برخی از افراد برای انجام کارهای بسیار معمولی خود نیز در منزل هم از این دستگاه استفاده لازم را داشته باشید. در این مقاله سعی بر این داریم تا در مورد یکی از مهمترین قطعات و تجهیزات این دستگاه توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. یکی از مهمترین و حتی اصلی ترین تجهیزات مربوط به این دستگاه را صفحه برش فرز تشکیل داده است که هر گونه برش و ساییدگی را می تواند بر روی سطوح مختلف به وجود آورد. عملکرد صفحه برش فرز با حرکات چرخشی خود می تواند هرگونه برش و ساییدگی را به وجود آورده و می توان آن را از دستگاه سنگ فرزبه راحتی جداسازی کرد و از صفحه برش فرز دیگر استفاده کرد. در اامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع صفحه برش فرز و ویژگی های هر یک از انواع صفحه برش فرز توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم.

صفحه برش فرز: انواع صفحه برش فرز

همانطور که در بخش قبلی نیز به این امر اشاره شد، یکی از مهمترین و اصلی ترین تجهیزات و اجزای دستگاه سنگ فرز بوده و امروزه می توانید تنوع بسیار بالایی از صفحه برش فرز را در ویترین بسیاری از فروشگاه ها مورد مشاهده قرار دهید. هر یک از صفحه برش فرز از دانه های بسیار ریز سایشی تهیه و ساخته می شوند که این ذرات در برخورد با سطوح مورد نظر مورد اصطکاک واقع شده است که به مرور زمان این ذرات از بین رفته و بایستی با ذرات یا دانه های بزرگتر دیگری جایگزین شود. هر کدام از انواع صفحه برش فرز قابلیت نصب بر روی دستگاه را داشته و شما می توانید با خرید صفحات بسیار متنوع از صفحه برش سنگ، از این دستگاه در تمام کارهای مورد نظر خود استفاده کنید. صفحه برش در صورتی که نتواند از کارایی و عملکرد خوبی برخوردار باشد بی شک مشکل بسیار زیادی را در هنگام برش یا ساییدن به وجود آورد. شما می توانید با تنوع زیادی از انواع صفحه برش فرز در این مقاله آشنا شوید که هر کدام از صفحه برش فرز برای سطوح مختلفی مناسب می باشد و اگر قصد خرید یکی از بهترین و باکیفیت ترین انواع صفحه برش فرز هستید می توانید با کسب اطلاعات در مورد هر کدام از آنها، اقدام به خرید و استفاده داشته باشید.

انواع صفحه برش فرز

صفحه برش فرز را می توان با توجه به نوع کارایی و کاربرد خود به انواع بسیار مختلف تقسیم بندی کرد که هر یک از انواع صفحه برش فرز توسط شرکت های بسیار معروف جهانی تهیه و طراحی می شوند و امروزه خریداران یکی از انواع صفحه برش فرز می توانند از میان تنوع این برندها یکی را انتخاب کرده و آن را مورد استفاده قرار دهند. از مهمترین و پرمصرف ترین انواع صفحه برش فرز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

صفحه مینی فلاپ: این مدل از صفحه برش فرز از پندین سنباده ای تشکیل شده است که به شکل مورب بر روی هم قرار گرفته اند و از بهترین انواع صفحه برش فرز به شمار می آید که عملکرد بسیار ساده و راحتی را داشته است.

صفحه مینی فلاپ

صفحه سنباده: از دیگر مهمترین انواع صفحه برش فرز می توان به صفحه های سنباده ای اشاره کرد که برای دستگاه های مینی فرز بسیار مناسب بوده و شما می توانید از این محصول برای سطوح بسیار مختلفی استفاده لازم را داشته باشید.

صفحه سنباده

صفحه آسفالت بر: صفحه آسفالت بر از یگر پرفروش ترین و مهمترین انواع صفحه برش فرز می باشد شباهت بسیار زیادی را به صفحه های بتن بر داشته و در سایزهای ۳۵۰ تا ۷۰۰ نیز تولید و طراحی می شوند که شما می توانید یکی از بهترین این صفحه را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

صفحه آسفالت بر

صفحه بتن بر: از دیگر مهمترین انواع صفحه برش فرز می توان به صفحه بتن بر اشاره داشت صفحه های بتن بر از لبه الماسی برخوردار بوده و شکل یکپارچه ای ندارند و قطر آن نیز از ۳۰۰ تا ۷۵۰ میلی متر خواهد بود که شباهت بسیار زیادی را به صفحه های سرامیک دارد.

صفحه بتن بر

صفحه سرامیک بر: صفحه سرامیک که از پرکاربردترین انواع صفحه برش فرز می باشد و از پرفروش ترین شماره های آن می توان به ۱۱۵، ۱۸۰ و ۲۳۰ اشاره کرد و با اشتن دانه های سایشی بسیار بی نظیر خود برای سطوح زیادی مناسب می باشد.

صفحه سرامیک بر

سایر انواع صفحه برش فرز

انواع صفحه برش فرز فقط به موارد فوق خلاصه نمی باشد و شما می توانید در ویترین فروشگاه ابزار بلوط شاهد تنوع بسیار بالایی از این محصولات باشید و با توجه به نیاز خود یکی از بهترین و مناسب ترین آن را تهیه و خریداری کنید. همچنین می توانید برای دریافت راهنمای خرید هر یک از انواع صفحه برش فرز نیز با همکاران ما از همین وب سایت پیش روی خود در تماس باشید.

صفحه سنگ بر: از دیگر مهمترین و پرفروش ترین انواع صفحه برش فرز می توان به صفحه سنگ بر اشاره کرد که از این صفحه برای برش و ساییدن هرگونه سطوح سنگی استفاده می شود که در قطرهای بسیار مختلف از جمله ۱۱۵،۱۸۰ و ۲۱۰ میلیمتری تهیه شده و برای سنگ هایی که ضخامت آن ها بین ۱.۵ تا ۲.۵ هستند بسیار مناسب می باشد.

صفحه سنگ بر

صفحه های پروفیل بر: صفحه های پروفیل بر نیز یکی دیگر از پرکاربردترین انواع صفحه برش فرز بوده برای برش هرگونه صفحه پروفیلی مرود استفاده قرار گرفته و در ساخت قوطی، لول و پروفیل های ساختمانی می توان شاهد استفاده از صفحه باشیم.

صفحه های پروفیل بر

صفحه های آهن بر: از دیگر مهمترین و بی نظیرترین انواع صفحه برش فرز می توان به صفحه آهن بر اشاره کرد که برای برش دادن انواع سطوح آهنی مورد استفاده قرار می گیرد.

صفحه های آهن برصفحه های ساب و سایش: صفحه های ساب و سایش نیز از دیگر مهمترین انواع صفحه برش فرز بوده که برای صاف کردن یا پلیسه نموده بسیاری از سطوح مورد استفاده قرار گرفته و قطرهای آن نیز در حدود ۱۱۵- ۲۳۰ می باشد.

صفحه های ساب و سایش

صفحه استیل بر: از دیگر ضروری ترین و پرفروش ترین انواع صفحه برش فرز می توان به صفحه های استیل اشاره کرد که برای فولادهایی با ضخامت بسیار کمی مناسب می باشد و امروزه بسیاری از برندها این صفحه را در شماره های مختلف تهیه و طراحی می کنند.

صفحه استیل بر

سایز استاندارد انواع صفحه برش فرز

توجه داشته باشید که در هنگام خرید هر یک از انواع صفحه برش فرز شاهد درج شدن یک سری از شماره ها باشید که این شماره ها نشان دهنده سایز دانه های سایشی استفاده شده در این صفحه ها می باشد که هر چقدر دانه ها بزرگ تر باشد برای برش و ساییدن سطوح بسیار سفت و سطوحی که نیاز چندانی به ظرافت کاری نداشته باشد مورد استفاده می باشد. همچنین در نظر داشته باشید که از دانه های ریز برای استفاده در سطوح بسیار حساس و ظریف کاری ها استفاده می شود.

لازم است بدانید که هر چه شماره های درج شده از عدد ۱۰ بزرگتر باشد به معنی درشت و بزرگ بودن دانه ها می باشد و هر چی شماره ها بسیار بزرگتر باشند، برای مثال شاهد شماره های ۲۰۰، ۱۸۰ یا ۱۰۰ باشید به معنای زیر تر و نرم تر بودن صفحه برش فرز است. سایزهای استاندارد برای انواع صفحه برش فرز حدود ۱۱۵ تا ۳۵۰ می باشد که البته ضخامت هر یک از انواع صفحه برش فرز نیز با توجه به نوع متریال بشی مشخص می شود. شما نیز می توانید در خرید هر یک از انواع انواع صفحه برش فرز در مورد سایز دانه های آن نیز اطلاعات لازم را کسب کرده و سپس اقدام به خرید نمایید.

نحوه عملکرد انواع صفحه برش فرز

نحوه عملکرد هر یک از انواع صفحه برش فرز با یکدیگر بسیار متفاوت می باشد چرا که هر کدام از آنها با داشتن ویژگی های به خصوصی می تواند عملکرد بسیار بالایی داشته باشد. در نظر داشته باشید که برای هرگونه برش یا ساییدن از صفحه فرز منحصر به آن استفاده لازم را داشته باشید چرا که در غیر این صورت صفحه برش فرز دچار آسیب خواهد شد برای مثال اگر برای برش سنگ از صفحه برش فرز چوبی استفاده کنید بی شک صفحه مذکور دچار آسیب دیدگی شده و ممکن است خراب شود و حتی نتوان آن را برای دفعات بعد نیز مورد استفاده قرار داد. شما نیز می توانید با شناخت کامل هر یک از انواع صفحه برش فرز، آنها را در مکان و محل مناسب مورد استفاده قرار داده و نهایت استفاده از این محصولات را داشته باشید.

خرید انواع صفحه برش فرز

نکات ایمنی در استفاده از صفحه های برش

اگر شما نیز قصد خرید و استفاده از انواع صفحه برش فرز را دارید بایستی در هنگام استفاده از آنها به برخی از مهمترین و اصلی ترین نکات توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای هر سطوحی از صفحه مناسبی استفاده کنید.
 • پیچ نصب صفحه را بیش از حد طبیعی سفت نکنید.
 • به هیچ عنوان از صفحه های برشی ترک برداشته استفاده نکنید.
 • از صفحه های برش فرز بزرگتر از دستگاه استفاده نکنید.
 • حتما در استفاده از این دستگاه از وسایل ایمنی استفاده کنید که از مهمترین این لوازم می توان به عینک، دستکش، محافظ گوش و کفش ایمنی استفاده اشاره کرد.
 • حتما به میزان دور دستگاه خود و میزان دور صفحه برشی توجه لازم را داشته باشید
 • در هنگام برش سطوحی به هیچ وجه از ضربه های ناگهانی استفاده نکنید.
 • تجهیزات ایمنی نصب شده بر روی سنگ فرز را به هیچ عنوان برندارید.

خرید انواع صفحه برش فرز از فروشگاه ابزار بلوط

توجه داشته باشید که فروشگاه ابزار بلوط توانسته است با داشتن سابقه بسیار درخشان در زمینه عرضه و فروش انواع محصولات و لوازم صنعتی خود، به یکی از موفق ترین و پیشروترین فروشگاه ها در این زمینه تبدیل شود. اگر شما نیز قصد دارید تا در آینده نزدیک یکی از بهترین انواع صفحه برش فرز را خریداری کرده و آن را مورد استفاده قرار دهید می توانید این فرصت بی نظیر به دست آمده را از دست نداده و هم اکنون از وب سایت پیش روی خود یکی از بهترین و بی نظیرترین این محصول را انتخاب کرده و آن را سفارش دهید. توجه داشته باشید که خرید از همین وب سایت پیش روی خود می تواند فرصت آشنایی شما با سایر برندها و انواع صفحه برش فرز را به ارمغان آورد و همچنین شما نیز می توانید برای کسب آگاهی های لازم در خصوص هر یک از انواع این محصولات، با همکاران ما در تماس باشید. لازم است که در هنگام خرید بایستی به برخی از مهمترین و ضروری ترین نکات توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین این نکات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حتما قبل از خرید خود برندهای مختلف و انواع مختلف صفحه برش فرز را با یکدیگر مورد مقایسه قرار دهید تا یکی از بهترین خریدهای خود را داشته باشید.
 • حتما آدرس و نشانی دقیق تحویل این محصول را با نهایت دقت وارد کنید تا همکاران ما بتوانند در کوتاه ترین زمان ممکن محصول سفارشی شما را تحویل دهند.
 • حتما شماره پیگیری را تا زمان تحویل محصول سفارشی خود به همراه داشته باشید.
جهت خرید انواع صفحه برش فرز اینجا کلیک کنید 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.