۹ ترفند کاربردی برای کاهش هزینه ها

به فصل خانه تکانی نزدیک شدیم و باز هم به روش‌های جدید و آسان برای آراستن خانه نیاز داریم. این ۹ ترفند کاربردی به شما کمک می‌کنند که کارهای خانه را خودتان انجام دهید و منتظر استادکارهای حرفه‌ای نباشید.

بسیاری از ما ترجیح می‌دهیم که کارها را خودمان انجام دهیم؛ شاید به این دلیل که به ظرافت و دقت کار بیشتر اهمیت می‌دهیم. این ترفندها به شما آموزش می‌دهند که وسایل اطراف را از زاویه‌ی دیگری ببینید و بهتر از آنها استفاده کنید. در ادامه با فروشگاه اینترنتی ابزار بلوط همراه شوید.

این ترفندها چه مزایایی دارند؟

  • کاهش هزینه
  • سرعت کار
  • دقت و ظرافت بیشتر

حتما برای‌تان پیش آمده که چند روز منتظر یک استادکار نقاش بمانید تا دیوار کوچکی را رنگ کنید؛ مخصوصا در روز‌های نزدیک به خانه تکانی. این روش‌ها به شما کمک می‌کنند که کار را سریع‌تر انجام دهید؛ علاوه بر اینکه مجبور نیستید دستمزد اضافه‌ای پرداخت کنید. نکته‌ی مهم دیگر اینکه اگر این کارها را خودتان انجام دهید، قطعا نتیجه‌ی کار مطابق با میل شما خواهد بود.

۹ ترفند کاربردی برای سرعت بخشیدن به کارها

رقیق کننده رنگ بسازید

ترفند کاربردی رنگ ساختمان

تینر یکی از ترکیبات اصلی برای رقیق کردن رنگ‌هاست؛ اما بوی ناخوشایند و بخارهایی که از آن خارج می‌شود، کار را دشوار کرده و نفس کشیدن را سخت می‌کند. خبر خوب این است که به‌سادگی می‌توانید با کمی روغن لیمو و کتان، یک رقیق کننده‌ی رنگ بسازید. تنها کافیست یک چهارم پیمانه از روغن لیمو را با یک پیمانه روغن کتان مخلوط کنید و آن را کم کم به رنگ اضافه کنید تا به غلظت مورد نظر برسید.

میکسر خانگی

اگر میکسر مخصوص برای هم زدن سیمان یا بتن ندارید، می‌توانید مدل مخصوص به خودتان را بسازید. یک همزن دستی آشپرخانه را به دریل برقی وصل کرده و از آن برای ترکیب کردن حجم‌های کمتر بتن استفاده کنید. برای مقدارهای بیشتر حتما باید مته‌ی مخصوص میکس بتن داشته باشید.

پرکننده چوب

 

پرکننده چوب

پرکننده چوب را به‌آسانی می‌توانید تهیه کنید؛ اما روش دیگری هم وجود دارد که شما را به نتیجه‌ی مطلوب می‌رساند. کمی از خرده چوب‌های وسیله‌ی چوبی آسیب دیده را بردارید (برای اینکه همخوانی رنگ بهتری داشته باشد) و آن را با چسب (ترجیحا چسب چوب) و کمی آب مخلوط کنید. حال این خمیر را روی سوراخ یا ترک بمالید و در نهایت، سمباده بکشید.

رنگ بسازید

با مخلوط کردن رنگ پودری و شیر کم چرب یا رقیق شده می‌توانید رنگ مورد نظر خود را درست کنید. همچنین می‌توانید رنگ تخته سیاه بسازید و دیزاین جالبی را خلق کنید. تنها کافیست دو قاشق غذاخوری دوغاب را در یک پیمانه رنگ بریزید و خوب مخلوط کنید. برای درست کردن رنگ بیشتر باید همین ترکیب را حفظ کنید. پس از خشک شدن سمباده بکشید.

سمباده کوچک بسازید

سمباده کوچک

این ترفند کاربردی و جالب به شما کمک می‌کند که جزییات ظریف را صاف و صیقلی کنید و یک سمباده‌های کوچک گرد بسازید. برای درست کردن سمباده می‌توانید مسواک برقی قدیمی را بردارید و برس آن را با یک تکه سمباده کاغذی عوض کنید. به همین سادگی می‌توانید پیچ و خم‌های ظریف دسته‌های مبل و میز را صیقلی کنید.

جایگزین پیچ گوشتی

پیچ گوشتی یکی از ابزارهای ضروری همه‌ی خانه‌هاست. اگر هنوز پیچ گوشتی ندارید،‌ توصیه می‌کنیم هرچه سریع‌تر یکی از مدل‌های کاربردی آن را خریداری کنید. اما در این فاصله می‌توانید پیچ ها را با پوست کن باز و بسته کنید. هرگز از چاقو استفاده نکنید؛ چراکه قطعا به پیچ‌ها آسیب می‌زنید. سری دو طرفه‌ی پوست کن پیچ‌ها را بهتر باز می‌کند؛ هرچند که هیچ چیز بهتر از پیچ گوشتی نیست.

پیچ های خراب

کش پلاستیکی

باز و بسته کردن پیچ‌ها با پیچ گوشتی نامناسب یا چاقو باعث خراب شدن آنها می‌شود. با اینحال اگر با چنین پیچ‌هایی روبرو شدید، می‌توانید یک کش لاستیکی پهن را روی سر پیچ قرار دهید و سپس با دریل آن را باز کنید.

ابزار مغناطیسی

با این ترفند کاربردی می‌توانید بسیاری از پیچ‌ها و میخ‌ها را در دسترس خود قرار دهید. یک آهنربای کوچک را به انتهای چکش خود بچسبانید و هرجا که می‌روید، میخ‌ها را با خودتان ببرید. بنابراین مجبور نیستید میخ‌ها را در دهان‌تان بگذارید.

پایه قلموی رنگ

پایه قلمو رنگ ساختمان

برای اینکه از افتادن قلموی رنگ در سطح جلوگیری کنید، می‌توانید نوارهای فومی را در لبه‌ی سطح بکشید و شیارهایی را روی آنها ایجاد کنید. دسته‌ی قلمو را در شیارها فرو کنید و مانع از فرو رفتن آن در سطل رنگ شوید.

به همین سادگی می‌توانید با کمترین هزینه، کارها را با سرعت و دقت بیشتری انجام دهید. شما از چه ترفندهایی برای آسان کردن کارها استفاده می‌کنید؟

منبع : MyBluPrint

۸۰%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس کیفیت اطلاعات فنی و بررسی مقالات مشابه در اینترنت در نظر گرفته شده است .

  • کیفیت اطلاعات فنی و آموزشی
  • تصاویر و ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید برای این کار کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.